Raport miesiąca

Październik 2026 w kulturze

15 456 wydarzeń kulturalnych w kalendarzu gdzieposztuke.pl w październiku 2026, najwięcej w rodzajach: teatr i taniec, koncerty, kino. Stan na 28 października 2026.

15 456wydarzeń w programie
835z wolnym wstępem (5%)
1806z biletem do 50 zł
80 złmediana najtańszego biletu

Rodzaje wydarzeń

  • Teatr i taniec4273
  • Koncerty4195
  • Kino1712
  • Warsztaty1533
  • Spotkania i wykłady1170
  • Wystawy884
  • Festiwale709
  • Inne611
  • Wernisaże369

Miasta

Liczby pokazują, ile wydarzeń jest w naszym kalendarzu, a nie ile odbywa się w mieście: zależą od tego, ile źródeł z danego miasta czytamy. Nie są rankingiem miast.

MiastoRazemTeatr i taniecKoncertyKinoWarsztatyWolny wstępDo 50 zł
Warszawa4352972990564640307527
Poznań1609261405460106771
Kraków10553473445847148
Wrocław10202643207126216191
Gdańsk9681443592041020237
Łódź573256158528034
Lublin525131711547015218
Szczecin38114110331113830
Gdynia37592669111024
Bydgoszcz3574793626016
Opole30441255452010
Gorzów Wielkopolski299224677647267

Najbardziej zapełnione dni

  • sobota, 24 października 1127 terminów
  • sobota, 17 października 984 terminów
  • sobota, 10 października 892 terminów

Dla redakcji i blogów

Dane można cytować z podaniem źródła i linkiem do tej strony. Potrzebujesz węższego zestawienia, np. premier teatralnych albo wydarzeń dla dzieci w jednym mieście? Napisz: redakcja@gdzieposztuke.pl.

Źródło: kalendarz wydarzeń gdzieposztuke.pl, raport „Październik 2026 w kulturze” (https://gdzieposztuke.pl/raport/pazdziernik-2026), stan na 28 października 2026.

<a href="https://gdzieposztuke.pl/raport/pazdziernik-2026">Październik 2026 w kulturze: raport gdzieposztuke.pl</a>

Jak liczymy

  • Liczymy wydarzenia widoczne w kalendarzu, które w październiku 2026 się odbywają albo trwają (wystawa otwarta od poprzedniego miesiąca też jest w programie). Spektakl grany kilka razy to jedno wydarzenie.
  • Program zbieramy automatycznie ze stron instytucji i systemów biletowych, a to samo wydarzenie z kilku źródeł zapisujemy raz.
  • Wolny wstęp i ceny pochodzą z opisów organizatorów. Mediana dotyczy 5874 płatnych wydarzeń z podaną ceną i liczy najtańszy bilet.
  • Liczby rosną, kiedy organizatorzy publikują program, więc raport na bieżący i przyszły miesiąc zmienia się z dnia na dzień.